ALTIN İĞNE

Dermokozmetik Uygulamalar

ALTIN İĞNE/ İĞNELİ RADYOFREKANS

Altın iğne, fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da adlandırılan bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi derinin üst tabakalarına zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımını ve hasarlı kollajenin onarılmasını sağlar. Epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

Fraksiyonel radyofrekans ; cilt kırışıklıklarının tedavisinde, cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılmasınde, yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları, yara izi (skar) ,sivilce izlerinin tedavisinde, cilt lekelerinin tedavisi, Gebelik çatlakları , kilo alıp verme çatlaklarının tedavisinde, kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisinde ve gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılmaktadır.

Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi ayda bir seanslar şeklinde uygulanır. Cilt yenileme ve sivilce izi tedavisinde şiddetine göre 3 veya4 seans uygulama yeterlidir. Cilt çatlaklarında ise 5-6 seans tedavi gereklidir.

Kanama bozukluğu olan hastalar, kanser hastaları ve aktif enfeksiyonu olan hastalara uygulama yapılmamalıdır.

Altın iğne radyofrekans uygulamasının avantajı uygulama sonrası fraksiyonel lazerde yaşanan uzun süreli kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Hastada 3-5 saat kadar hafif bir kızarıklık ve ödem oluşabilmektedir.