MEZOTERAPİ

Dermokozmetik Uygulamalar

MEZOTERAPİ

Tedavinin amacına yönelik ilaç, vitaminler, aminoasitler, enzimler ve mineraller gibi diğer vücudu iyileştirme özelliğine sahip olan elementlerin mikroenjeksiyon ismi verilen uygulama şekli ile cilde enjekte edilmesidir.

Mezoterapi her hastaya ve her soruna göre farklılık gösteren bir uygulamadır. Kullanılan ilaç karışımları her hasta için özel hazırlanır. Hastanın sorununa, cildin durumuna göre farklı maddelerle farklı miktarlarda hazırlanır.

Mezoterapi uygulamaları, hamileler, kanser hastası olan kişiler, şeker ve kalp rahatsızlığı olanlar, kan pıhtılaşma sorunu olan kişiler ve kan sulandırıcı ilaçları kullanan kişiler dışında herkes için uygulanabilmektedir. Mezoterapinin çok kapsamlı bir kullanım alanı vardır ve birçok tedavide yer bulmaktadır. Saç tedavileri, selülit tedavileri, yara izlerinin tedavisi, cilt gençleştirme, cilt sarkmaları, leke tedavisi, sivilce tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi, elastikiyet kaybının giderilmesi ve bölgesel incelme gibi konularda mezoterapi uygulamaları yapılabilmektedir. Mezoterapinin cildi yenileme etkisi, mezoterapi içeriğindeki vitaminler, mineraller, büyüme hormonları, aminoasitlerin kollajen ve elastin sentezini tetiklemesiyle ortaya çıkar.

Uygulama sonrası uygulama bölgesinde küçük morluklar görülebilir, bunlar tedavi gerektirmeden birkaç günde kendiliğinden iyileşir.Tedaviden sonraki 12 saat içinde sıcak duş alınmamalıdır. Uygulama sonrası güneşten korunmalı ve solaryuma girilmemelidir (1 hafta) Mezoterapinin hemen sonrasında spor yapılmamalıdır.