ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

Dermokozmetik Uygulamalar

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

Alexandrite Lazer, 755nm dalga boyunda ışık üretir, 755nm dalga boyu kıllara en etkili dalga boyudur. Alexsandrite Lazer özellikle kalın ve siyah kıllarda çok etkilidir.

Aleksandrite Lazer şu anki teknoloji ile epilasyonda kullanılan en konforlu ve hızlı cihazdır. İşlem çok kısa sürer tüm bacak gibi geniş alanlar bile yaklaşık 15 dakikada tamamlanır. Aleksandrite lazerle soğuk hava üfleyen cihazlarla birlikte kullanılır, böylece daha konforlu olur. Aleksandrite lazerle cilde temas etmez uzaktan atış yapar, çok sağlıklı bir uygulamadır. Aleksandrite Lazerin diğer bir avantajı, işlem sırasında kılları buharlaştırmasıdır. Yani lazer seansından sonra bölgede kıllar yok olur ve sonraki seansa kadar yapılan alan temiz kalır. Bu da lazer yaptıran kişileri mutlu eder.

Vücudumuzdaki kıllar büyüme (anajen), dinlenme (telojen) ve dökülme (katajen) evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Bu nedenle seanslar arasında 1 – 2 ay gibi süreler öngörülür.

Seanslar, kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişir. Vücut bölgeleri için
1 – 3 ay aralıklarla 4-8 seans epilasyon yaptırılması gerekebilir. Yüz epilasyonu için ayda 1 seans yapılması gerekir. Yüz epilasyonunda seanslar vücut bölgelerine göre daha uzun sürebilir. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden epilasyon zamanı için uygundur.